Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Blog wpisy
Znaczenie zwierząt domowych w rozwoju dziecka

U większości dzieci chęć posiadania własnego zwierzaka w domu pojawia się już na samym początku dzieciństwa. Początkowo taką potrzebę mogą zaspokoić maskotki w postaci czworonożnych przyjaciół ale z czasem prawdopodobnie i tak pojawią się prośby o żywego przyjaciela.
Nawet bajki zachęcają dzieci do poznawania świata zwierząt. Mamy wiele bajek gdzie głównymi bohaterami są przede wszystkim koty czy psy. Zatem chęć posiadania nowego członka rodziny może narastać, również dzięki temu.

 

Basen z kulkami - idealna zabawka dla dziecka

Wybierasz się na urodziny, chrzciny lub święta i poszukujesz prezentu dla dziecka? Przychodzimy z pomocą! Poszerzyliśmy asortyment naszego sklepu o nowe artykuły, tak by każdy mógł znaleźć coś interesującego. Jeżeli nie masz pomysłu na prezent dla najmłodszych, o nic się nie martw! My zajmiemy się tym, aby obdarowane dziecko było najszczęśliwsze i zadowolone z otrzymanego podarku. Potwierdzeniem tego są tysiące usatysfakcjonowanych dzieci z całego świata, więc i Ty możesz nam zaufać. 

 

Basen z piłeczkami- gotowy zestaw Glamour

Miękki i bezpieczny basen wypełniony kolorowymi kulkami to modny dodatek do każdego pokoju dziecięcego. Tego typu zabawki pokochały nie tylko dzieci, ale także rodzice. Szeroka gama kolorów, w których występują baseny i kulki sprawiają, że można je dopasować do każdego wnętrza, niezależnie od panującego w nim stylu. Basenik z piłeczkami to nie tylko następna zabawka dostarczająca dziecku rozrywki, ale także narzędzie, pełniące nieocenioną rolę w integracji sensorycznej. Oznacza to, że dziecko podczas zabawy wykorzystuje wszystkie zmysły, uczy się reagować na bodźce z zewnątrz, dzięki czemu szybciej się rozwija.

 

 

Blog chmura tagów
Piankowy zestaw do zabawy – plac zabaw w domu
Piankowy zestaw do zabawy – plac zabaw w domu

Piankowy zestaw do zabawy – plac zabaw w domu

Rodzice maluchów, ale też nieco starszych dzieci, doskonale wiedzą, jak ogromne pokłady energii drzemią w ich pociechach. O ile w sezonie wiosenno-letnim nadmiar energii, mogą spożytkować na świeżym powietrzu, o tyle w okresie jesienno-zimowym może pojawić się problem. Oczywiście spacery w jesienne i zimowe dni w parku są zalecane, jednak ich długość jest znacznie krótsza niż w cieplejsze dni. Brak odpowiedniej dawki ruchu nie tylko negatywnie wpływa na samopoczucie najmłodszych, ale przede wszystkim na ich rozwój fizyczny i psychiczny. Doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest stworzenie domowego placu zabaw. Pomocne mogą być nie tylko elementy drewniane, ale też klocki piankowe. Mają one ogrom zalet, są bezpieczne, ale co najważniejsze – można je wykorzystać na wiele sposobów.Dlaczego warto zainwestować w plac zabaw we własnym domu?

Piankowy zestaw do zabawy MeowBaby

Dzieci uwielbiają spędzać czas na zabawie. Aktywność fizyczna i rozmaite pomysły na codzienne spożytkowanie energii nie tylko pozytywnie wpływają na rozwój fizyczny malucha, ale też pozwalają rozwijać koordynację ruchową, stymulują układ nerwowy i co ważne – pobudzają wyobraźnię. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest zapewnienie atrakcji na świeżym powietrzu, jednak pogoda nie zawsze sprzyja wyjściom na dwór. Co więcej, domowy plac zabaw to również świetne wyjście na czas chorób, a jak wiadomo ich w okresie jesienno-zimowym nie brakuje. Inwestując w piankowe klocki konstrukcyjne, można stworzyć wyjątkowe miejsce, które zachwyci estetyką, bezpieczeństwem, a jednocześnie dostarczy ogrom możliwości do zabawy.


Dziecko z piankowym torem przeszkód MeowBaby

Skonstruowanie domowego placu zabaw przy wykorzystaniu piankowego zestawu do zabawy nie jest trudne. Wystarczy poświęcić odrobinę czasu, przeanalizować dostępną przestrzeń i uruchomić wyobraźnię. Odpowiednie dobranie elementów nie tylko uzupełni wystrój dziecięcego pokoju, ale też dostarczy rozrywki na każdy dzień, eliminując znany wielu rodzicom problem „nudy”. Warto pamiętać, że klocki piankowe to idealne rozwiązanie zarówno dla kilkulatków, jak i dla starszych dzieci – wystarczy tylko odpowiednio je wykorzystać.


Piankowy plac zabaw MeowBaby

Jak zrobić plac zabaw dla dzieci w domu? W pierwszej kolejności warto dokładnie przemyśleć projekt. Należy pamiętać, że maluchy stale poszukują nowych wrażeń – codzienna zabawa tymi samymi elementami może szybko je znudzić. Co więcej, kilkulatkowie chętnie poznają świat i otoczenie. Oznacza to, że potrzebny jest im nie tylko kontakt z innymi, ale chętnie też wspinają się i próbują nowych możliwości. Z tego też względu piankowy plac zabaw jest dobrym rozwiązaniem. Maluch może ćwiczyć swoje umiejętności i zdobywać nowe, a jednocześnie rodzic może być spokojny, gdyż ma pewność, że jego pociecha bawi się w bezpiecznych warunkach.Jak zaaranżować plac zabaw dla dzieci?

Piankowe klocki konstrukcyjne są podstawą stworzenia domowego placu zabaw. Dobrym rozwiązaniem jest wzbogacenie ich o suchy basen – piankowy, wypełniony ogromną ilością piłek. W takiej kombinacji maluch może nie tylko pokonywać tor przeszkód, ale też świetnie bawić się w basenie – nurkować, skakać, rzucać kulkami i wiele więcej.

W ofercie naszego sklepu znajdują się gotowe piankowe zestawy do zabawy, w wielu różnych kolorach i kombinacjach. Dzięki temu każdy rodzic może spokojnie dopasować je do swoich możliwości, ale też potrzeb i wieku dziecka. Dzięki dostarczeniu klientom gotowych rozwiązań pomagamy im w zaprojektowaniu domowego placu zabaw. W zależności od wielkości pomieszczenia, rodzic może zainwestować w kilka elementów lub w ciekawy sposób połączyć nawet kilka większych zestawów, dając nieograniczone możliwości zabawy. Warto jednak pamiętać, by tworząc projekt piankowego placu zabaw, wziąć pod uwagę:


  • wiek dziecka i jego upodobania,
  • rodzaj akcesoriów – powinny być dopasowane do potrzeb i możliwości malucha,
  • istniejącą aranżację pokoju – szeroka dostępność piankowych klocków pozwala dopasować je do wnętrza i uzyskać spójną aranżację,
  • jakość materiałów – surowce wykorzystane do produkcji piankowych klocków konstrukcyjnych spełniają restrykcyjne wymagania, co potwierdzają liczne certyfikaty.

Przestrzeganie powyższych zasad ułatwia stworzenie miejsca idealnie dopasowanego do potrzeb dzieci. Jedne maluchy uwielbiają skakać, inne zjeżdżać na zjeżdżalni, a jeszcze inne się huśtać. Dostarczając maluchom różnorodne elementy, dopasowane do ich wieku, można dać im szansę na różnorodną zabawę – pamiętajmy, że maluchy są kreatywne i mają ogromną wyobraźnię. Jeden element mogą wykorzystać na wiele sposobów, takich, o których dorośli nawet by nie pomyśleli.Zestaw piankowy dla dzieci – różnorodne pomysły na zabawę


MeowBaby piankowy zestaw dla dzieci

Zestaw piankowy dla dzieci, czyli ciekawe połączenie klocków z gąbki, o różnym kształcie i różnej wielkości, może być wykorzystany na wiele sposobów. Ciekawym rozwiązaniem jest ułożenie piankowego toru przeszkód, na którego końcu znajdzie się suchy basen z kulkami. Taka zabawa ruchowa nie tylko pozwoli wytracić nadmiar energii, ale też ćwiczyć koordynację ruchową. Co więcej, piankowy tor przeszkód dla dzieci pozwala również na zabawę z rówieśnikami – w takiej wersji zestaw piankowy pozwala ćwiczyć współpracę z innymi.

Plac zabaw w domu

Konstrukcyjne klocki piankowe można również wykorzystać do budowania wszelkiego rodzaju konstrukcji. Nieco starsze dzieci mogą budować z nich bazy i wykorzystywać do tworzenia własnych kryjówek. Pamiętajmy również, że dzieci chętnie naśladują dorosłych. Warto w pierwszych dniach użytkowania klocków postawić na wspólną zabawę i pokazać możliwości ich wykorzystania. Budowanie wysokiej wieży i jej rozwalanie może dać ogromną radość. Które dziecko w młodym wieku nie chciałoby pobawić się w konstruktora? Wieża po przewróceniu nie tylko nie zrobi nikomu krzywdy, ale dodatkowo można ją szybko i bezproblemowo odtworzyć.

Domowy plac zabaw dla dziecka

W przypadku zestawów piankowych z basenem, ciekawym rozwiązaniem jest także wykorzystanie piłek. Oferowane zestawy najczęściej składają się z trzech kolorów piłek. Dziecko może wykorzystać je nie tylko do rzucania, ale też nauki kolorów czy segregowania. Maluch może również uczyć się liczenia – spora liczba piłeczek z pewnością mu w tym pomoże. A co, jeśli dziecko nie chce się edukować? Suchy basen z piłkami daje ogrom innych możliwości. Maluch może turlać się w basenie, obracać, skakać, a nawet udawać, że pływa. Takie ćwiczenia fizyczne pozwalają rozwinąć mięśnie i pozytywnie wpływają na ich rozwój. Dodatkowo przebywanie w basenie jest niezwykle przyjemne – relaksuje malucha i pozwala mu wypocząć.Dlaczego warto postawić na domowy plac zabaw?

Chyba każdy dorosły słyszał powiedzenie – „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Aktywność fizyczna, czy to na świeżym powietrzu, czy też w domu, nie tylko wzmacnia mięśnie i poprawia sprawność malucha, ale dodatkowo reguluje szereg procesów zachodzących w organizmie najmłodszych. Wynika to z faktu, iż ćwiczenia pozytywnie wpływają na dojrzewanie ośrodków ruchowych w mózgu i szybkość przewodzenia bodźców nerwowych. W efekcie dzieci nie tylko są zadowolone, ale mają też lepszy nastrój. Ułatwia im to nie tylko rozwój intelektu, ale również jest pomocne w wyrażaniu emocji. Warto pamiętać, że ruch pozwala również poznawać siebie – może dzięki klockom z gąbki maluch odkryje ważne dla niego pasje i talenty, które od najmłodszych lat rodzice będą mogli małymi krokami rozwijać?


Warto również wspomnieć, że specjaliści potwierdzają, iż aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na psychikę dzieci. W trakcie ruchu:

  • wyzwalają się endorfiny, a to pozytywnie wpływa na nastrój,
  • maluchy budują poczucie własnej wartości, chociażby poprzez zdobywanie nowych umiejętności,
  • minimalizuje się poziom stresu, a to z kolei sprawia, że dzieci są spokojniejsze i pewniejsze siebie,
  • obniża się poziom lęku – maluchy, które mają mniejsze obawy przed próbowaniem nowych rzeczy, chętniej poznają otoczenie i świat,
  • zwiększa się zakres pamięci.


Podsumowując: możliwości stworzenia domowego placu zabaw jest ogrom. Zaletą domowego placu zabaw wykonanego z piankowych klocków rekreacyjnych jest nie tylko możliwość dostarczenia dziecku warunków do kreatywnej zabawy, ale też ogromna łatwość jego montażu i demontażu. Klocki są lekkie, nie zajmują dużo miejsca. Można je przenosić z pokoju do pokoju, w momencie użytkowania tworzyć dowolne tory przeszkód, a po zakończeniu zabawy bezpiecznie odłożyć na bok, zyskując tym samym miejsce do zabawy przy użyciu innych zabawek.


Pamiętajmy również, że ruch to podstawa rozwoju każdego dziecka. Chcąc zapewnić swojej pociesze najlepsze warunki do rozwoju, rodzic powinien zadbać o dostarczenie mu odpowiednich narzędzi. Co więcej, warto pamiętać, że w tym celu nie jest konieczne zainwestowanie w najdroższe zabawki, w największej ilości. Dużo lepszym rozwiązaniem jest wybranie jednej zabawki, którą maluch będzie mógł wykorzystać na wiele sposobów, a która pozytywnie wpłynie na jego rozwój fizyczny. Specjaliści zaznaczają również, że dbanie o malucha w młodym wieku pozwala również lepiej przygotować go do czasów szkolnych, gdy będzie spędzał wiele godzin w ławce – odpowiednio mocne mięśnie posturalne są bowiem niezwykle ważne.


Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty w zakresie piankowych klocków oraz piankowego zestawu do zabawy. Akcesoria te z pewnością pozwolą stworzyć niezapomniany, domowy plac zabaw, różnorodne tory przeszkód albo piankowe przestrzenne konstrukcje. My dostarczamy wysokiej jakości, bezpieczne zabawki, a resztę zostawiamy użytkownikom – możliwości jest naprawdę wiele, pamiętajcie, że ogranicza Was tylko wyobraźnia!

Region dostawy
Select Region

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Przesyłka kurierska) już od 300,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium