Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Blog wpisy
Znaczenie zwierząt domowych w rozwoju dziecka

U większości dzieci chęć posiadania własnego zwierzaka w domu pojawia się już na samym początku dzieciństwa. Początkowo taką potrzebę mogą zaspokoić maskotki w postaci czworonożnych przyjaciół ale z czasem prawdopodobnie i tak pojawią się prośby o żywego przyjaciela.
Nawet bajki zachęcają dzieci do poznawania świata zwierząt. Mamy wiele bajek gdzie głównymi bohaterami są przede wszystkim koty czy psy. Zatem chęć posiadania nowego członka rodziny może narastać, również dzięki temu.

 

Basen z kulkami - idealna zabawka dla dziecka

Wybierasz się na urodziny, chrzciny lub święta i poszukujesz prezentu dla dziecka? Przychodzimy z pomocą! Poszerzyliśmy asortyment naszego sklepu o nowe artykuły, tak by każdy mógł znaleźć coś interesującego. Jeżeli nie masz pomysłu na prezent dla najmłodszych, o nic się nie martw! My zajmiemy się tym, aby obdarowane dziecko było najszczęśliwsze i zadowolone z otrzymanego podarku. Potwierdzeniem tego są tysiące usatysfakcjonowanych dzieci z całego świata, więc i Ty możesz nam zaufać. 

 

Basen z piłeczkami- gotowy zestaw Glamour

Miękki i bezpieczny basen wypełniony kolorowymi kulkami to modny dodatek do każdego pokoju dziecięcego. Tego typu zabawki pokochały nie tylko dzieci, ale także rodzice. Szeroka gama kolorów, w których występują baseny i kulki sprawiają, że można je dopasować do każdego wnętrza, niezależnie od panującego w nim stylu. Basenik z piłeczkami to nie tylko następna zabawka dostarczająca dziecku rozrywki, ale także narzędzie, pełniące nieocenioną rolę w integracji sensorycznej. Oznacza to, że dziecko podczas zabawy wykorzystuje wszystkie zmysły, uczy się reagować na bodźce z zewnątrz, dzięki czemu szybciej się rozwija.

 

 

Blog chmura tagów
Jak wybrać prezent na święta dla dziecka
Jak wybrać prezent na święta dla dziecka

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi nadchodzi zakupowe szaleństwo. Podobnie jak co roku, zastanawiamy się, jak wybrać prezent na święta dla dzieci. Zależy nam na tym, aby  przynajmniej częściowo prezent trafił w ich gust. Najwięcej czasu i uwagi poświęcamy tym najmłodszym, którzy prezentów na święta wyczekują przez cały rok. Nierzadko popełniamy wiele błędów, kupując prezenty nieprzemyślane, niepraktyczne, mało angażujące dziecko. Jak tego uniknąć? Jakie prezenty na święta dla dzieci powinny wzbudzić też naszą ciekawość i zainteresowanie? W tym roku zróbmy zakupy świąteczne w inny niż zazwyczaj sposób. Na co zwrócić uwagę, wybierając prezenty dla dziecka?

 

Zabawki, które rosną z dzieckiem


Zabawki są dedykowane dla konkretnej grupy wiekowej dzieci. Ma to związek z ich rozwojem, umiejętnościami, jakie nabywają na poszczególnych etapach swojego życia, a także z ich zainteresowaniami, które zmieniają się bardzo dynamicznie z każdym kolejnym rokiem. Są jednak takie zabawki, które rosną wraz z dzieckiem, przynajmniej przez jakiś, dłuższy czas. Wiemy, że każdy prezent na święta dla malucha jest związany z pewnymi kosztami, nierzadko dużymi.

Chcemy zatem, aby posłużył mu jak najdłużej, a nie był jedynie kilkuminutowym zajęciem, po czym zabawka dołącza do dziesiątek innych schowanych w pudełku czy szafce. Przy wyborze prezentu na święta warto kierować się jego uniwersalnością. Sprawdzamy, dla dzieci w jakim wieku jest zabawka przeznaczona, staramy się znaleźć taką, którą maluch będzie mógł bawić się dłużej. Przykładem są oczywiście książki, ale też maty do zabawy, które przydają się zarówno niemowlętom do pierwszych aktywności na plecach i brzuszku, jak i przedszkolakom do zabawy. Podobnie jest z suchymi basenami wypełnionymi piłkami, które występują w różnych rozmiarach. Są one doskonałym narzędziem rozwijania zdolności motorycznych dziecka w różnym wieku, zarówno kilkumiesięcznych maluchów, jak też kilkulatków.

Kitchen Helper MeowBabyKitchen Helper Naturalne drewno

 

Prezent na święta dla dziecka wspierający jego rozwój


To od rodziców w znaczącym stopniu zależy, jak szybko i dobrze rozwija się ich dziecko. Mają na to bezpośredni wpływ, stwarzając mu ku temu odpowiednie warunki. Odpowiednie zabawki wspierają rozwój małego człowieka na każdym etapie jego życia, zaczynając już od okresu noworodkowego. Trzeba jednak umiejętnie rozróżnić potrzeby malucha i dopasować zabawki do jego aktualnych potrzeb. Prezent na święta niech będzie więc takim rozwijającym dziecko narzędziem. Nie oznacza to, że musi być nudne, jak często uważają dorośli będący zwolennikami zasypywania wręcz dzieci stertą zupełnie przypadkowych zabawek.

Zanim zdecydujesz się na konkretny prezent dla dziecka pod choinkę, oceń obiektywnie, co potrafi, na jakim etapie rozwoju jest obecnie, w jakim kierunku teraz zmierza i jakie umiejętności będą się u niego rozwijać w najbliższym czasie. Przykładem takiej zabawki jest suchy basen wypełniony piłkami. Jego fenomen polega m.in. na tym, że jest wsparciem w rozwoju dziecka w różnym wieku. Tak naprawdę warunkiem jego użytkowania jest umiejętność samodzielnego siedzenia. Tę umiejętność posiada już wiele półrocznych maluchów. Pomaga on w integracji sensorycznej malucha, który potrafi sprawniej organizować bodźce docierającego do niego z wielu stron i w bardzo dużych ilościach. Warto również podkreślić, że basen z piłkami to świetny prezent dla dziecka, które dopiero niedawno pojawiło się świecie. Maluch widzi dwuwymiarowo, dodatkowo nie rozróżnia jeszcze kolorów, a zatem jedynie sprzyjają mu kontrasty. Mózg i wzrok dziecka wciąż się rozwija, nie są jeszcze w pełni wykształcone.

Piłeczki w basenie mogą mieć różne kolory. To właśnie one służą stymulacji układu nerwowego malucha. Dodając kolejne kolory piłeczek, angażujemy niemowlę coraz bardziej. Basen z piłkami to także wspaniała terapia ruchowa dla starszych dzieci. Przedszkolak ma niespożyte pokłady energii. Czasami dla rodziców jest to uciążliwe. Aby zapewnić mu dobre warunki do uwalniania energii, musimy dostarczyć dziecku odpowiednich narzędzi. Pomóc w tym może m.in. basen z piłkami.

Dziecko w baseniku z piłkami

 

 

Pielęgnujemy kreatywność małego odkrywcy


Kreatywność jest bardzo cenioną i pożądaną zarówno u dzieci, jak i dorosłych cechą. Sami nad nią pracujemy, najpierw odkrywając ją w sobie, a następnie ją pielęgnując i trenując. Prezenty dla dzieci na święta powinny być ukierunkowane na ich kreatywność. To dobra okazja, aby pomóc maluchowi rozwinąć skrzydła i odkryć w nim nowe umiejętności. Nad kreatywnością dziecka możemy pracować na wiele sposobów, korzystając z wielu ogólnodostępnych i powszechnie znanych metod.

Dziecko potrzebuje swobody w działaniu, nie powinno być ograniczone, a rodzic zamiast zakazywać, powinien częściej kontrolować jego aktywności. Większą swobodę mają dzieci, którym zapewnia się bezpieczną przestrzeń do zabawy. Szybciej odkrywają w sobie nowe zdolności, kreatywnie postrzegają świat. Piłeczki są jednymi z najprostszych zabawek, właśnie takie najlepiej pobudzają kreatywność dziecka. Jest ono ciekawe, jak jeszcze może je wykorzystać, oprócz turlania się w nich, podrzucania do góry i wyrzucania poza obszar basenu. Każda kolejna zabawa to jeszcze więcej pomysłów.

Kreatywność u dzieci rozwija się też podczas wspólnej zabawy, współdziałania oraz obcowania z innymi dziećmi. Warto więc rozważyć taki prezent, z którego będzie mogło korzystać kilka osób jednocześnie. Dzięki temu maluch będzie mógł zaprosić do zabawy kolegów i koleżanki. Nie unikaj zakupu wspólnego prezentu dla rodzeństwa. To z pewnością już od najmłodszych lat nauczy dzieci dzielenia się zabawkami. Edukacja w tym zakresie jest niezwykle istotna, zanim jeszcze maluch pójdzie do przedszkola.

 

 

Prezent na święta na długie lata


Już wspominaliśmy, że prezenty na święta dla dzieci mogą być inwestycją na długie lata. Konkretna zabawka nie musi cieszyć dziecka tylko w jednym wieku, np. przez okres jednego roku. Aby jednak spełniła swoją funkcję dłużej, musi być wyjątkowo dobra jakościowo. Dzieci nie zwracają uwagi, szczególnie te najmłodsze na ostrożne traktowanie swoich rzeczy. Są ciekawe, co się stanie, kiedy czymś rzucą, uderzą, mocniej potrząsną lub ścisną. Dlatego wybierając prezent świąteczny, dokładnie zapoznaj się z materiałami, z jakich został on wykonany i jakich technologii użyto do ich produkcji. Dobrym wyborem będą zabawki wykonane z naturalnych materiałów.

Przykładem jest nasza deska balansująca wykonana z bukowe drewna warstwowego. Jest to tworzywa niezwykle trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i przyjazne dzieciom. Nie bez znaczenia jest też łatwość utrzymania w czystości zabawek. Szczególnie jest to trudne w przypadku tkanin, we włóknach których wnikają zabrudzenia. Jeżeli decydujemy się na taki prezent pod choinkę dla dzieci, to sprawdzamy, czy materiał jest zdejmowany i czy można go prać w pralce.

W zależności od sposobu użytkowania zabawki, trzeba sprawdzić, jaki ciężar ewentualnie jest w stanie utrzymać. Dotyczy to wszelkiego rodzaju zabawek przeznaczonych do aktywności ruchowej, w tym m.in. deski balansującej, której udźwig wynosi aż 200 kg. W przypadku suchego basenu z piłkami ważna jest grubość ścianek, ich wypełnienie i jakość szwów.

Deska balansująca Balance BoardBalance Board

 

Dlaczego minimalizm dobrze wpływa na rozwój dziecka?


Minimalizm jest powszechnie wykorzystywany w aranżacji wnętrz. Jest jednym z trendów pielęgnowanych od wielu sezonów. Obecny jest też niekiedy w dziecięcym pokoju, gdzie coraz chętniej wykorzystujemy stonowaną paletę barw i rezygnujemy z dużej ilości dekoracji. Czy zastanawiamy się jednak, jaki ma to wpływ na rozwój malucha i jak dobrze angażuje jego układ nerwowy? Minimalizm jest zaproszeniem do świata wyobraźni. Ma to również związek z zabawkami.

Im zabawka jest prostsza, tym dziecko jest w stanie wykorzystać ją na większą ilość sposobów. Eksperymentuje, poznaje ją różnymi zmysłami, stara się zaspokoić swoją ciekawość jak najlepiej potrafi. Taki prezent będzie wspaniałym początkiem inspirującej zabawy. Nie musi być on w wielu kolorach, z dużą ilością świecących i grających elementów. Takie zabawki bardzo mocno wyręczają dziecko, dużo dzieje się bez jego udziału. Do malucha dociera mnóstwo bodźców, których nie jest w stanie rejestrować, może więc czuć się zagubione.

Zabawki, które wybieramy jako prezenty dla dzieci na Święta Bożego Narodzenia, niech będą więc możliwie jak najprostsze, co nie oznacza, że mało atrakcyjne dla małego człowieka. Suchy basen z piłkami zapewnia niebywałą frajdę, również rodzicom, drewniana deska balansująca to fantastyczny trening ruchowy i proste narzędzie, które można wykorzystać na nieskończenie wiele sposobów, o czym przekonasz się przy każdej kolejnej zabawie z dzieckiem. Prosta rzecz, a cieszy.

 

 

Bezpieczne prezenty na święta


Prezenty pod choinkę muszą również być bezpieczne, a zatem nie ograniczamy swojego wyboru tylko do ich funkcjonalności, atrakcyjności wizualnej i jakości wykonania. Musimy mieć pewność, że zabawka dla dziecka pozwoli mu na bezpieczną zabawę, nawet jeżeli chociaż na chwilę odwrócimy od malucha wzrok. Potwierdzeniem bezpieczeństwa są certyfikaty CE. Zawsze sprawdzamy, czy wybrane prezenty na gwiazdkę je posiadają. Ponadto w zależności od materiałów, z jakich są wykonane, muszą jeszcze być zgodne z określonymi normami. Jeżeli zabawka jest drewniana i dodatkowo zabezpieczona olejem, to powinien być to olej zgodny z normą europejską PN-EN 71-3. Podobnie jest w przypadku wszelkiego rodzaju farb, jakie używa się do malowania zabawek.

O bezpieczeństwie decyduje też wielkość elementów. Zbyt małe nie sprzyjają kilkumiesięcznym dzieciom, dlatego staramy się unikać takich zabawek dla niemowląt, które składają się z kilku małych części, mogą one zostać połknięte. Jeżeli chodzi o suche baseny, to zadbaliśmy o to, aby dno i boki były stabilne, dlatego są wykonane z pianki poliuretanowej. Nie inaczej jest z matami do zabawy, które są miękkie, bardzo dobrze izolują od podłoża. Wpływ na to mają zastosowane certyfikowane materiały oraz odpowiednia grubość maty.

 

Duży prezent zamiast kilku małych?


Więcej, nie zawsze znaczy lepiej. Prezenty świąteczne dzieci często dostają w dużych ilościach. Każdy chce zrobić maluchowi przyjemność - babcia, dziadek, ciocia, wujek, starsze kuzynostwo i dalsi krewni. Maluch otrzymuje mnóstwo zabawek, które nie zawsze są dobrej jakości, często ulegają zniszczeniu już po pierwszej zabawie. Może lepszym rozwiązaniem jest zrealizować jeden wspólny pomysł na prezent dla dziecka? W ten sposób możemy kupić mu coś bardziej wartościowego, praktycznego, przydatnego i będącego inwestycją na dłużej.

Za taki prezent świąteczny zapłacimy więcej, jednak nie naruszy niczyjego budżetu. Nawet na kilka tygodni przed świętami możesz, jako rodzic, zaproponować taki wspólny zakup prezentu. Wiele osób pyta rodziców, co kupić maluchowi. Możesz wtedy powiedzieć o swoim pomyśle i zapytać, czy w takim przypadku dziadek lub ciocia nie zechcieliby złożyć się na prezent z całą rodziną.

Zakup prezentu na święta dla dziecka to bardzo często duże wyzwanie. Chcemy sprawić maluchowi prezent, ale również staramy się odpowiedzialnie i rozsądnie robić świąteczne zakupy. Przy wyborze prezentu pod choinkę dla dzieci zwracajmy uwagę na to, jak duży wpływ mają one na ich rozwój, jak bardzo pomagają rozwijać ich wyobraźnię i kreatywność. Nie zapominajmy o tym, że zabawki mogą nie tylko być źródłem radości i uśmiechu, ale też doskonałym narzędziem do nauki i odkrywania w sobie nowych umiejętności. Pamiętaj ponadto o sprawdzeniu jakości materiałów, certyfikatów oraz bezpieczeństwa użytkowania.

 

Udanych świątecznych zakupów!

Produkty na święta od MeowBaby

Region dostawy
Select Region

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Przesyłka kurierska) już od 300,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium