Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Blog wpisy
Znaczenie zwierząt domowych w rozwoju dziecka

U większości dzieci chęć posiadania własnego zwierzaka w domu pojawia się już na samym początku dzieciństwa. Początkowo taką potrzebę mogą zaspokoić maskotki w postaci czworonożnych przyjaciół ale z czasem prawdopodobnie i tak pojawią się prośby o żywego przyjaciela.
Nawet bajki zachęcają dzieci do poznawania świata zwierząt. Mamy wiele bajek gdzie głównymi bohaterami są przede wszystkim koty czy psy. Zatem chęć posiadania nowego członka rodziny może narastać, również dzięki temu.

 

Basen z kulkami - idealna zabawka dla dziecka

Wybierasz się na urodziny, chrzciny lub święta i poszukujesz prezentu dla dziecka? Przychodzimy z pomocą! Poszerzyliśmy asortyment naszego sklepu o nowe artykuły, tak by każdy mógł znaleźć coś interesującego. Jeżeli nie masz pomysłu na prezent dla najmłodszych, o nic się nie martw! My zajmiemy się tym, aby obdarowane dziecko było najszczęśliwsze i zadowolone z otrzymanego podarku. Potwierdzeniem tego są tysiące usatysfakcjonowanych dzieci z całego świata, więc i Ty możesz nam zaufać. 

 

Basen z piłeczkami- gotowy zestaw Glamour

Miękki i bezpieczny basen wypełniony kolorowymi kulkami to modny dodatek do każdego pokoju dziecięcego. Tego typu zabawki pokochały nie tylko dzieci, ale także rodzice. Szeroka gama kolorów, w których występują baseny i kulki sprawiają, że można je dopasować do każdego wnętrza, niezależnie od panującego w nim stylu. Basenik z piłeczkami to nie tylko następna zabawka dostarczająca dziecku rozrywki, ale także narzędzie, pełniące nieocenioną rolę w integracji sensorycznej. Oznacza to, że dziecko podczas zabawy wykorzystuje wszystkie zmysły, uczy się reagować na bodźce z zewnątrz, dzięki czemu szybciej się rozwija.

 

 

Blog chmura tagów
Fenomen Montessori - czyli rozwój Twojego dziecka
Fenomen Montessori - czyli rozwój Twojego dziecka

Fenomen Montessori - czyli rozwój Twojego dziecka

Maria Montessori - włoski lekarz, pedagog, antropolog i psycholog. Przez lata swojej praktyki wypracowała metodę nauczania, której celem był wszechstronny i swobodny rozwój dzieci oparty o naturalne etapy rozwoju i zainteresowania dzieci. Otworzyła własną placówkę, w pełni bazującą na jej metodach i założeniach, w której nie było miejsca na tradycyjne ówcześnie zasady wychowania i nauczania. Nie była ona zwolennikiem bezwzględnej dyscypliny i posłuszeństwa, której wymagano od dzieci i uważała, że nie powinno się tłumić dziecięcej ciekawości poprzez usadzanie dzieci nieruchomo w ławkach. Początkowo skupiała się na dzieciach z niepełnosprawnościami ale szybko zorientowała się, że nowy sposób nauczania jest korzystny również dla uczniów zdrowych i w pełni sprawnych. Choć koncepcja ta powstała nieco ponad 100 lat temu obecnie cieszy się rosnącym uznaniem i zainteresowaniem. Podążanie za dzieckiem, a nie za programem nauczania stawiane jest na pierwszym miejscu nie tylko przez rodziców ale i nauczycieli.

Balance Boardy MeowBaby

MeowBaby® Deska Balansująca 80x30cm dla dzieci


Tajniki metody nauczania Marii Montessori


1 Brak ocen oraz systemu karania i nagradzania. Wolność dziecka oraz wykształcenie naturalnej motywacji do nauki i samokontroli to klucz do prawidłowego rozwoju. W dziecku buduje się wewnętrzna potrzeba dokonywania postępów, która nie wynika z lęku przed karą a powstaje samoistnie.


2 Swoboda wyboru. Jedno z głównych założeń metody zakłada samodzielny wybór zajęć, stopnia trudności, tempa i czasu nauki. Swoboda dotyczy także wyboru materiału edukacyjnego a także miejsca pracy. Rzeczy, z którymi dziecko chce w danym momencie rozpocząć pracę oraz miejsce powinno być łatwo dostępne- na wyciągnięcie ręki.

3 Przyjazna atmosfera i brak rywalizacji. Dzieci nie są uczone rywalizacji a wręcz przeciwnie, wspierają się i pomagają sobie. Przez to, że mogą swobodnie poruszać się po sali, mają możliwość wyboru czy w określonym momencie chcą pracować indywidualnie czy w grupie.


4 „Norma rozwojowa” (klasa lub grupa składa się z dzieci w różnym wieku, z trzech kolejnych roczników). Program nauczania jest indywidualny dla każdego z dzieci ponieważ każde jest inne, ma inne potrzeby, zdolności i zainteresowania. W wieku przedszkolnym dominują działania konkretne i praktyczne natomiast w starszych klasach nacisk kładzie się na myślenie kreatywne i logiczne.


5 Nauczyciel-Przewodnik. Rolą nauczyciela jest podążanie za dzieckiem a nie za programem nauczania. Wspieranie w odkrywaniu i rozwijaniu indywidualnych uzdolnień to główna misja przewodnika. Nauczyciel niesie pomoc dziecku wtedy, kiedy ono jej potrzebuje a nie, gdy dorosłemu wydaje się, że powinien jej udzielić.


6 Uporządkowanie i brak przypadkowości. W przestrzeniach montessoriańskich panuje porządek a każdy przedmiot ma wyznaczone stałe miejsce.

Materiały i pomoce dydaktyczne ustawiane są w przemyślany sposób, który przyciąga uwagę ucznia i umożliwia mu podejmowanie wielu zróżnicowanych aktywności. Materiały i przedmioty nie są nazywane zabawkami jak ma to miejsce w tradycyjnych placówkach a po skończonej pracy dziecko musi odłożyć je na właściwe miejsce.

 


Produkty Montessori w sklepie MeowBaby

Montessori w Twoim domu dzięki MeowBaby®

Mimo, że w Polsce istnieje wiele placówek prowadzonych w duchu pedagogiki Montessori, nie każdy ma możliwość posłać tam swoje dziecko. Warto jednak poznać pewne zasady słynnej Marii Montessori, które z powodzeniem można wdrożyć w swoim domu. Przed rozpoczęciem praktyki z tą metodą warto sięgnąć po wartościową literaturę aby bardziej szczegółowo poznać tajniki montessoriańskie.

Obserwacja dziecka. Jest to kluczowe zadanie rodzica, dzięki któremu dowie się on o aktualnych zainteresowaniach, potrzebach i możliwościach Malca. Podsuwanie odpowiednio dobranych artykułów i pomocy dydaktycznych pozwoli rozwinąć pasję i wesprze samodzielność i kreatywność.

Pozwól na samodzielność. Jeśli dziecko potrafi wykonać samodzielnie jakąś czynność nie wyręczaj go nawet jeśli powtórzenie czynności zajmie mu trochę więcej czasu.

Pozwól dziecku podejmować decyzje. Niech wybór zabawki, książki czy przekąski będzie po stronie dziecka. Daj wybór, zapytaj („Zjesz naleśniki czy zupę?”). Pozwól wybrać ubranie z szafy lub przygotuj kilka zestawów, z których będzie mogło wybrać jeden.

Angażuj dziecko w praktyczne zajęcia. Sprzątanie pokoju, pranie, praca w ogródku, przygotowywanie posiłków to czynności przy których może pomóc dziecko. Bezpieczeństwo stawiaj zawsze na pierwszym miejscu. Jeśli jednak pozwolisz dziecku na wykonywanie nieco trudniejszych zadań będziesz mile zaskoczony jak szybko i sprawnie rozwija się Twój Maluch!

Zadbaj o odpowiednie zabawki i pomoce dydaktyczne. Przemyślenia decyzji zakupowych dotyczących zabawek są niezbędne. Zastanów się jaki jest jej cel i zastosowanie. Na wyciągnięcie ręki dziecko powinno mieć taki przedmiot, który go zainteresuje oraz czegoś nauczy.

Z pewnością jak każda metoda naukowa – Metoda Montessori ma swoje wady i zalety. Do zalet należą między innymi: rozwój talentów i pasji, indywidualne podejście do dziecka, poprawa koncentracji i motywacja do nauki, efektywniejsze przyswajanie wiedzy oraz nauka odpowiedzialności i samodzielności. Wymiana wad nie jest łatwa ze względu na odmienne preferencje każdego dorosłego. Trudności można napotkać dopasowując zasady do stylu życia rodziny lub mierząc się z dziecięcą niechęcią do pewnych założeń metody Marii Montessori. Nie warto jednak rezygnować na podstawie wątpliwości. Często zostają one rozwiane tak szybko jak się pojawiły.

 

Drabinka dla dzieci MeowBaby

MeowBaby® Montessori drewniana drabinka dla dziecka

 

Produkty MeowBaby w stylu montessoriańskim

Zabawki Montessori w głównej mierze produkty proste, drewniane, które cechuje wysoka jakość wykonania. Pomoce montessoriańskie skupiają uwagę dziecka na konkretnym zadaniu i wspierają jego rozwój edukacyjny i sensoryczny. Mianem zabawek zgodnych z założeniami metody Montessori określamy bezpieczne produkty, które pozwalają dziecku na naukę przez zabawę. W kategorii produktów MeowBaby Montessori znajdują się multifunkcyjne akcesoria, które pobudzą w każdym dziecku kreatywność i zagwarantują świetną zabawę na długi czas.

 

Dziecko z balance boardem MeowVBabyDziewczynka z balance boardem MeowBaby
Region dostawy
Select Region

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Przesyłka kurierska) już od 300,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium