Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Blog wpisy
Znaczenie zwierząt domowych w rozwoju dziecka

U większości dzieci chęć posiadania własnego zwierzaka w domu pojawia się już na samym początku dzieciństwa. Początkowo taką potrzebę mogą zaspokoić maskotki w postaci czworonożnych przyjaciół ale z czasem prawdopodobnie i tak pojawią się prośby o żywego przyjaciela.
Nawet bajki zachęcają dzieci do poznawania świata zwierząt. Mamy wiele bajek gdzie głównymi bohaterami są przede wszystkim koty czy psy. Zatem chęć posiadania nowego członka rodziny może narastać, również dzięki temu.

 

Basen z kulkami - idealna zabawka dla dziecka

Wybierasz się na urodziny, chrzciny lub święta i poszukujesz prezentu dla dziecka? Przychodzimy z pomocą! Poszerzyliśmy asortyment naszego sklepu o nowe artykuły, tak by każdy mógł znaleźć coś interesującego. Jeżeli nie masz pomysłu na prezent dla najmłodszych, o nic się nie martw! My zajmiemy się tym, aby obdarowane dziecko było najszczęśliwsze i zadowolone z otrzymanego podarku. Potwierdzeniem tego są tysiące usatysfakcjonowanych dzieci z całego świata, więc i Ty możesz nam zaufać. 

 

Basen z piłeczkami- gotowy zestaw Glamour

Miękki i bezpieczny basen wypełniony kolorowymi kulkami to modny dodatek do każdego pokoju dziecięcego. Tego typu zabawki pokochały nie tylko dzieci, ale także rodzice. Szeroka gama kolorów, w których występują baseny i kulki sprawiają, że można je dopasować do każdego wnętrza, niezależnie od panującego w nim stylu. Basenik z piłeczkami to nie tylko następna zabawka dostarczająca dziecku rozrywki, ale także narzędzie, pełniące nieocenioną rolę w integracji sensorycznej. Oznacza to, że dziecko podczas zabawy wykorzystuje wszystkie zmysły, uczy się reagować na bodźce z zewnątrz, dzięki czemu szybciej się rozwija.

 

 

Blog chmura tagów
Jak wybrać idealny prezent z okazji Dnia Dziecka i przy okazji zorganizować świetną zabawę ?
Jak wybrać idealny prezent z okazji Dnia Dziecka i przy okazji zorganizować świetną zabawę ?

Jak wybrać idealny prezent z okazji Dnia Dziecka i przy okazji zorganizować świetną zabawę ?


Dzień, na który wszystkie dzieci czekają cały rok powinniśmy spędzić w szczególny sposób. Dla maluszków liczą się najdrobniejsze szczegóły, więc możemy go rozpocząć w radosny sposób wspólnie witając ten wyjątkowy dzień. Bez względu na wyznawaną filozofię i metody wychowawcze prezenty nie zawsze są na pierwszym miejscu podczas budowania rodzinnych relacji. Najwspanialsze, co możemy oferować, to zawsze jest nasza uwaga i jakość czasu przeznaczonego na celebrację i to każdego dnia. Jak sprawić aby ten jeden właśnie się wyróżniał? Czy planowanie coś zmienia? Może lepiej spontanicznie podejść do tego tematu? Jeśli w grę wchodzą jednak niespodzianki w formie drobnych upominków, czy zabawek lepiej nie zostawiać tego na ostatnią chwilę, bo wymarzony prezent może być akurat niedostępny. Doskonałym prezentem na dzień dziecka może się okazać wspólne wyjście na lody, do parku trampolin czy spacer pełen atrakcji.

Czas spędzony w dniu dziecka można zaplanować w ciekawy sposób również poza domem, wymyślając wspólne gry i zabawy w terenie. Planując warto przyjrzeć się temu z innej perspektywy. Bardzo ciekawym podejściem jest spojrzenie i rewizja zamiarów z punktu widzenia dziecka i wspomnień jakie wspólnie powstaną tego dnia. Do jakich momentów dziecko będzie wracało wspominając ten dzień? Czy rzeczywiście będzie to zabawka, czy jednak wspólna zabawa w rodzinnym gronie? Do organizacji ciekawego dnia dla maluszka można włączyć również dziadków oraz ulubioną ciocię, którzy z chęcią zaangażują się i będą w nim uczestniczyć. Zamiast drobnego upominku czy wspólnego wyjścia do kina można zaplanować konkretny prezent, co wiąże się z większymi wydatkami. Warto wówczas zorganizować coś wspólnie i działać zespołowo. Najważniejsze jest indywidualne podejście, każde dziecko jest inne, jedyne co się nie zmienia, to przekazywane wartości, które kształtują charakter dziecka oraz relacji rodzinnych.


Jak zorganizować Dzień Dziecka?


Idealny prezent na Dzień Dziecka

Jak co roku dzień dziecka jest dniem, w którym chcemy sprawić aby maluszki poczuły się wyjątkowe i zapewnić jak najlepszej jakości atrakcje. W celu przygotowania się do celebracji należy podjąć wiele kluczowych decyzji. Od tego w jakim stopniu spełnimy marzenia dzieci, zależy powodzenie tej ważnej misji. Jak więc odpowiednio się przygotować do Dnia Dziecka? Czasami warto po prostu zapytać i dać wybór. Ambitny bogaty plan może również okazać się nietrafiony, dlatego cenne jest uwzględnienie ważnych dla dziecka elementów składowych udanego, pełnego radości dnia. Istotne będzie określenie czasu i przestrzeni w jakiej chcemy ten dzień spędzić. Propozycja wspólnego rodzinnego wyjścia czy spaceru, czy zaplanowanie wydarzenia na większą skalę?


Jak spędzić Dzień Dziecka?

Często zdarza się, że rodzice z grupy z przedszkola czy szkoły wspólnie organizują dzieciom ciekawą wycieczkę, tak aby dzieci mogły integrować się i bawić w większym gronie. Planując prezenty lub drobne upominki warto zaopatrzenie przygotować wcześniej. O ile spokojniejszy będzie ten dzień, jeśli pod tym względem mistrzostwo organizacji zostanie osiągnięte. Dobrym rozwiązaniem jest współpraca w celu uzyskania jak najlepszych efektów. Pamiętajmy, że wszyscy rodzice w tym dniu stają przed takim samym zadaniem i można połączyć siły. Z jednym rodzicem dzieci mogą wybrać się do kina, z drugim na atrakcje w muzeum czy parku linowym. Wspólne wyjście do restauracji lub na basen może okazać się ideałem i wspaniałym pomysłem na dzień dziecka, gdzie liczy się dobry nastrój i nastawienie na dobrą zabawę.


Prezent na Dzień Dziecka dla dziewczynki?


Jak wybrać prezent na Dzień Dziecka dla dziewczynki?

Pierwsze kryterium określające dobry prezent, to czy uraduje on obdarowaną osobę. Może być to coś długo wyczekiwanego jak kolejna część Harrego Pottera, pomysł na prezent z humorem, a nawet to co uważamy za zbędne jak kolejna maskotka do kolekcji, która może okazać się najcudowniejszym z prezentów uwielbianym po kres dni. Czy efekt jaki otrzymamy po odpakowaniu zabawki na dzień dziecka uda się przewidzieć? Przykładem dobrego rozwiązania może być katalog lub strona sklepu i wspólne przeglądanie propozycji zabawek dziecięcych i umożliwienie samodzielnego wyboru fajnego prezentu na dzień dziecka. Podejście do tematu super prezentu na dzień dziecka odpowiednio wcześnie dodatkowo umożliwia zakupy w dobrej cenie lub promocji.

Pomysł na prezent z okazji Dzień Dziecka dla dziewczynki?

Zabawki na dzień dziecka dzielimy na zabawki dla dziewczynki i zabawki dla chłopca tylko wtedy, kiedy jesteśmy absolutnie pewni, że dobrym prezentem dla córki nie będzie zdalnie kierowane auto czy zestaw do strzelania z łuku. Poza materialnymi dobrami warto rozważyć wagę prezentu w postaci biletu na koncert czy na kręgielnię. Najlepsze prezenty na dzień dziecka mogą okazać się mniej wartościowe, niż przeżycie prawdziwej przygody. Taki prezent sprawdzi się zarówno w przypadku młodszych dzieci, będzie również dobrym prezentem dla nastolatków. Najbardziej cenione prezenty, to również takie, w których wykonanie zainwestowało się pracę. Przykładem takiego upominku może być wspólne wyjście na warsztaty ceramiczne. Połączenie dobrej zabawy z namacalnym dowodem odbytych działań. Z całą pewnością będzie to kreatywny prezent na dzień dziecka, może nawet pamiątka dla przyszłych pokoleń lub nowa tradycja.


Kreatywny pomysł na prezent z okazji Dnia Dziecka

Historia Dnia Dziecka    Historia Dnia Dziecka

Aż trudno w to uwierzyć, ale Dzień Dziecka jest stosunkowo nowym świętem. Jego historię rozpoczęło ustanowienie Międzynarodowego Dnia Dziecka przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w dniu 20 listopada 1954 roku. Święto miało mieć na celu upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka i promocję działań na rzecz ich rozwoju i budowanie świadomości wśród społeczności. Pracę nad budowaniem tej świadomości wykonywała wcześniej Liga Narodów obradująca w Genewie w 1924 roku. Powstała wówczas Deklaracja Praw Dziecka, czyli dokument, który mówi między innymi o tym, że każde dziecko ma prawo do normalnego rozwoju i opieki. W Polsce od 1994 roku działa „dziecięcy” parlament, obradujący w Dniu Dziecka Sejm Dzieci i Młodzieży podejmuje uchwały dotyczące spraw dotyczących młodzieży i dzieci.


Międzynarodowy Dzień Dziecka - Prawa dziecka    Historia Dnia Dziecka

Międzynarodowy Dzień Dziecka jest dobrym momentem aby przypomnieć sobie również prawa dziecka, które przysługują każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia. Spis praw, jakie powinny być zagwarantowane wszystkim dzieciom, by mogły w pełni rozwijać swój potencjał, określa Konwencja o Prawach Dziecka uchwalona w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych, podpisane przez Polskę w 1991 roku. Jest to najważniejszy dokument dotyczący praw dziecka, które zostały również uwzględnione w Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej. Zapisy zawarte w Konwencji o prawach dziecka są również wytycznymi działalności UNICEF, który dokłada wszelkich starań, aby wyznaczały one kanon zasad etycznych i standardów międzynarodowych postępowania wobec dzieci. Każde dziecko powinno poznać swoje prawa , rozumieć je i móc z nich korzystać.


Najważniejsze prawa dziecka / Jakie są prawa dziecka?

 • prawo do życia i rozwoju
 • prawo do tożsamości
 • prawo do wolności, godności, szacunku, nietykalności osobistej
 • prawo do swobody myśli, sumienia i wyznania
 • prawo do wyrażania własnych poglądów
 • prawo do wychowywania w rodzinie
 • prawo do wolności od przemocy fizycznej lub psychicznej
 • prawo do odpowiedniego standardu życia
 • prawo do ochrony zdrowia
 • prawo do wypoczynku i czasu wolnego
 • prawo do nauki
 • prawo do korzystania z dóbr kultury
 • prawo do informacji
 • prawo do znajomości swoich praw
 • prawo stowarzyszania się i zgromadzeń w celach pokojowych

Ciekawostka:

Uchwalenie Konwencji jest jednym z ważniejszych osiągnięć Polski w zagadnieniu ochrony praw dziecka. Polska przedstawiła Komisji Praw Człowieka ONZ W roku 1978 uchwalenie Konwencji i przedstawiła projekt. Na tej podstawie powstał Komitet Praw Dziecka nadzorujący jej realizację przez państwa, które ją ratyfikowały . Konwencja o prawach dziecka to międzynarodowa konwencja przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 listopada 1989 r.Czym zajmuje się Rzecznik Praw Dziecka?


Rzecznik Praw Dziecka ma za zadanie ochronę praw dziecka określonych w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, Konwencji o prawach dziecka i innych przepisach prawa, z poszanowaniem odpowiedzialności, praw i obowiązków rodziców. Jego zadaniem jest kierowanie się dobrem dziecka oraz branie pod uwagę, że naturalnym środowiskiem jego rozwoju jest rodzina.

Ciekawostka:

UNICEF, pierwotnie Międzynarodowy Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (United Nations International Children's Emergency Fund), obecnie oficjalnie Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (United Nations Children's Fund), jest agendą Organizacji Narodów Zjednoczonych odpowiedzialną za udzielanie pomocy humanitarnej i rozwojowej dzieciom na całym świecie. Działa w ponad 190 krajach i terytoriach, by dotrzeć do dzieci i młodzieży znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji oraz by chronić prawa każdego dziecka


Kreatywny pomysł na prezent z okazji Dnia Dziecka

Dzień Dziecka na świecie - tradycje i obyczaje


We wszystkich krajach na świecie dzieci świętują swój dzień. Termin świętowania w zależności od kraju jest jednak inny ze względu na to, że obchody mogą być powiązane z innymi uroczystościami. W Polsce, Niemczech dzieci obchodzą swoje święto w tym samym dniu, czyli 1 czerwca. Świętujemy również Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF, który odbywa się 20 listopada. W dniu, na który przypada rocznica przyjęcia Konwencji praw dziecka, czyli najważniejszego, uniwersalnego dokumentu poświęconego dzieciom na całym świecie, gwarantującym ich prawa. W tym dniu dzień dziecka obchodzą takie kraje jak Francja i Kanada.

Kolejną datą dnia dziecka jest 5 maja dla Japonii i Korei Południowej, gdzie głównym motywem świętowania jest szacunek dla dzieci. W innych krajach data celebracji święta dzieci ustanowiona jest indywidualnie. Chociaż termin obchodzenia tego święta jest różny, to we wszystkich krajach dzieci otrzymują życzenia od swoich rodziców, a w części z nich dodatkowo pojawiają się też i podarunki. Są miejsca gdzie Dzień Dziecka upamiętnienia ważne wydarzenia.


Dzień Dziecka w Polsce

Dzień dziecka w Polsce

Dzień Dziecka obchodzony jest od 1950 roku 1 czerwca i jest dniem zabawy i rozrywki dla dzieci i wiele różnych ciekawych atrakcji. Dla uczniów organizowane są różnego rodzaju konkursy, turnieje, pikniki czy wycieczki, aby w tym dniu dzieci miały jak najwięcej radości. Ponadto młodzież ma w tym dniu spokojne zajęcia w szkole. Rodzice również przygotowują niespodzianki dla swoich pociech. Od 1994 roku 1 czerwca jest dniem, w którym w Warszawie odbywają się obrady i spotkania Sejmu Dzieci i Młodzieży.


Dzień Dziecka w Niemczech - Kindertag

Dzień dziecka w Niemczech

Istnieją pewne niejasności co do dat i tytułów tego dnia między wschodnimi i zachodnimi Niemcami. Nawet wiele lat po zjednoczeniu Niemiec dni te są nadal odrębne, a zwyczaje różne. W Niemczech co roku obchodzone są dwa dni dziecka. Międzynarodowy Dzień Dziecka (Kindertag) obchodzony był w Niemczech Wschodnich (Niemiecka Republika Demograficzna) 1 czerwca. Od momentu powstania w 1950 roku dzień ten był świętem dzieci i ich osiągnięć. Dzieci otrzymywały prezenty, uczestniczyły w specjalnych zajęciach i imprezach, dopingowane przez rodziców i rodziny. Drugim terminem jest Powszechny Dzień Dziecka (Weltkindertag), obchodzony 20 września, był zachodnioniemiecką wersją Kindertagu. Miało ono charakter bardziej polityczny i w mniejszym stopniu skupiało się na obecnych osiągnięciach dzieci, a bardziej na ich prawach oraz politycznych wysiłkach Organizacji Narodów Zjednoczonych, mających na celu zapewnienie dzieciom dobrej przyszłości.


Jak obchodzony jest Dzień dziecka w Niemczech

Od 1954 roku, kiedy to Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło Powszechny Dzień Dziecka na 20 listopada, dzień 20 września jest nadal ważnym dniem dla dzieci w całych Niemczech i dla Organizacji Narodów Zjednoczonych. W dzisiejszych czasach Niemcy nadal silnie podkreślają, że chcą świętować w oby dwóch terminach - 1 czerwca i 20 września. Zasady obu tych świąt pozostają takie same, ale Niemcy zachowali także radość i miłość, które towarzyszą świętowaniu dzieci i wszelkiego dobra, jakie wnoszą one w świat, dla przyszłych pokoleń. Organizowane są festiwale dziecięce z muzyką na żywo i innymi atrakcjami, zajęcia sportowe i edukacyjne, które można świętować wspólnie całą rodziną. W akcje na Dzień Dziecka włączają się również galerie i placówki kultury, gdzie można wziąć udział w szeregu zajęć i zabaw jak malowanie twarzy, budowanie z klocków lego i wielu innych atrakcjach.


Dzień Dziecka we Francji - La fêtes des Rois & La Galette des Rois

Jak obchodzony jest Dzień dziecka we Francji

Zamiast Dnia Dziecka, we Francji 6 stycznia obchodzony jest Dzień Rodziny. Rodzice i dzieci zbierają się na kolacji, podczas której jedzą ciasto z "wróżbami". Istnieje tradycja, zgodnie z którą francuskie rodziny kupują "Galette des Rois", czyli specjalną tartę, w której wnętrzu ukryty jest mały porcelanowy przedmiot zwany "fève". Osoba, która dostanie go w swojej porcji, zostaje ogłoszona królem (lub królową) na ten dzień i nosi udawaną koronę oraz może wybrać swojego króla/królową.


Dzień Dziecka w Japonii - Kodomo no Hi

Jak obchodzony jest Dzień dziecka w Japonii

Japońskie zamiłowanie do festiwali, świąt i barwnych tradycji przejawia się także w obchodach Dnia Dziecka. Choć oficjalnie nie obchodzi się już dwóch osobnych dni - Dnia Dziewczynek i Dnia Chłopców - uroczystości są nadal wyjątkowe, pełne symboli i niepowtarzalnych zwyczajów. Japoński Dzień Dziecka, jest obchodzony 5 maja jako święto państwowe od 1948 roku. Jest to dzień szczególnych modlitw o zdrowie i pomyślność dzieci, a także okazja do podkreślenia ich wyjątkowej roli w społeczeństwie. Na dachach powiewają kolorowe chorągiewki w kształcie karpi, które symbolizują siłę i męstwo, a serwowane smakołyki przypominają hełmy dzielnych samurajów.Wszystko po to, aby przynieść małym Japończykom szczęście i ochronić ich przed złymi mocami.


Dzień dziecka w Japonii

Większość tradycji związanych z majowym świętem, przynajmniej stereotypowo, dotyczy święta chłopców. Symbolika dekoracji i tradycyjnych potraw nawiązuje do męstwa, siły i odwagi, kojarzonych z walecznymi wojownikami i legendarnymi bohaterami. Nie ma to na celu umniejszania roli dziewcząt czy ich dyskryminowania, jest to zakorzenione w historii tego święta. Pierwotnie, przed wprowadzeniem w Japonii kalendarza gregoriańskiego, japoński dzień chłopaka obchodzony był 5. dnia 5. miesiąca roku Tango-no Sekku, znane również jako Festiwal Irysów, było męskim odpowiednikiem marcowego Dnia Lalki - Hina-matsuri.


Dzień dziecka w Japonii - tradycja

Trzeci dzień trzeciego miesiąca, znany również jako Święto Brzoskwini - jako że brzoskwinie intensywnie kwitną w tym okresie - był dniem modlitw o pomyślność i zdrowy rozwój japońskich dziewcząt. Tradycyjne festiwale zostały oficjalnie połączone w jedno święto w 1948 roku, a Kodomo no Hi stało się świętem narodowym, podczas którego banki były zamknięte dla interesantów. W dniu 5 maja na dachach japońskich domów latają kolorowe karpie. Wykonuje się je z papieru lub lekkiej tkaniny - po jednym dla każdego chłopca mieszkającego w danym gospodarstwie domowym. Wielkość chorągiewek zależy od wieku dziecka, przy czym największa jest dla najstarszego syna, a mniejsze dla jego braci.


Ciekawostka:

W Japonii karp jest symbolem siły i męstwa. Symbolika ta wywodzi się z obserwacji tej słodkowodnej ryby, która w wartkich rzekach może pokonywać duże odległości w górę rzeki. Chińska legenda głosi, że bogowie zadziwieni siłą i determinacją jednego karpia postanowili zamienić go w potężnego smoka. I właśnie takiej przychylności bogów oraz smoczej odwagi i siły japońscy rodzice życzą swojemu potomstwu, wieszając na dachach, balkonach lub w oknach dekoracje z ryb.


Dzień Dziecka w Indiach - Bal Diwas

Dzień dziecka w Idniach

Dzień Dziecka jest obchodzony w całych Indiach w celu podniesienia świadomości na temat praw, edukacji i dobra dzieci. Odbywa się 14 listopada każdego roku w hołdzie dla dnia urodzin pierwszego premiera Indii, Pandita Jawaharlala Nehru, który opowiadał się za tym, by dzieci miały zapewnioną odpowiednią edukację. Nehru uważał dzieci za prawdziwą siłę narodu i fundament społeczeństwa. Powiedział kiedyś: "Dzisiejsze dzieci stworzą Indie jutra. Sposób, w jaki je wychowamy, zadecyduje o przyszłości tego kraju". Obecnie z okazji Dnia Dziecka szkoły organizują zabawy i imprezy motywacyjne.


Jak obchodzony jest Dzień dziecka w Idniach

W kraju soczystych kolorów i orientalnych przypraw dzieci chodzą do szkoły w mundurkach. W tym szczególnym dla nich dniu mogą przyjść ubrane na kolorowo w odświętnych strojach. Jest to radosna okazja dla wszystkich dzieci, rodziców i nauczycieli. Przed 1964 rokiem Indie obchodziły Dzień Dziecka 20 listopada (w tym dniu obchodzi go ONZ). Jednak po śmierci Pandita Nehru w 1964 roku postanowiono, że jego urodziny będą obchodzone jako Dzień Dziecka.


Dzień Dziecka w Meksyku - Día Del Niño

Jak obchodzony jest Dzień dziecka w Meksyku

Dzień Dziecka obchodzony jest 30 kwietnia. W szkołach przygotowywane są ciekawe zajęcia i imprezy oraz poczęstunek dla dzieci. Nauczyciele biorą czynny udział i organizują zabawy, muzykę, a dzieci przynoszą swoje ulubione potrawy. Niektóre rodziny spędzają dzień z dziećmi poza domem. Organizuje się specjalne zajęcia dla dzieci w parkach i ośrodkach sportowych. Czasami dzieci otrzymują też prezenty od swoich rodzin. Dzieci ubierają się w jaskrawe i kolorowe wiosenne stroje, aby uczcić swoją młodość i nadejście wiosny. Dzień dziecka świętowany jest tam już od 1925 roku po przystąpieniu kraju do Konwencji Genewskich i dbaniu o dobro dzieci poszkodowanych w I wojnie światowej. W 1959 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych zaproponowała, aby kraje przyjęły Narodowy Dzień Dziecka na cześć Deklaracji Praw Dziecka


Dzień Dziecka w Australii czyli Children’s Week

Jak obchodzony jest Dzień dziecka w Australii

Dzieci w Australii świętują cały tydzień zaczynając od soboty poprzedzającej Międzynarodowy Dzień Dziecka.


Dzień Dziecka w Nowej Zelandii - Te rā o ngā Tamariki

Jak obchodzony jest Dzień dziecka w Nowej Zelandii

Dzień Dziecka jest świętem dzieci w Nowej Zelandii i narodowym dniem świadomości, obchodzonym corocznie w pierwszą niedzielę marca. Jest to dzień, w którym rodziny mogą spędzić czas ze swoimi dziećmi i pomyśleć o tym, by postawić je na pierwszym miejscu, aby mogły się rozwijać i realizować swój potencjał. W Nowej Zelandii święto oparte jest na tradycji rdzennego ludu Maori. Filozofia Māori dotyczy relacji między ludźmi, rzeczami, środowiskiem i światem i jest centralnym elementem tożsamości Māori. Głównym motywem tego dnia w Nowej Zelandii jest świętowanie pokoju i miłości.


Dzień Dziecka w Brazylii - Dia das Crianças

Jak obchodzony jest Dzień dziecka w Brazylii

Dzień Dziecka obchodzony jest co roku 12 października. Jest to święto narodowe, które ma na celu uhonorowanie dzieci i podczas którego dzieci otrzymują prezenty od swoich rodziców. Zbiega się ono również z brazylijskim świętem patronki kraju, Matki Boskiej z Aparecidy. W związku z tym Dzień Dziecka w Brazylii często nazywany jest "Dniem Matki Boskiej z Aparecidy". W 1923 roku w stolicy Brazylii (ówczesnym Rio de Janeiro) odbył się Południowoamerykański Kongres Dzieci. Miasto ustanowiło święto na pamiątkę tego wydarzenia, stając się pierwszym krajem, który oficjalnie obchodził Dzień Dziecka.


Kreatywny pomysł na prezent z okazji Dnia Dziecka

Dzień dziecka - pomysły na prezent

Pomysły na prezent z okazji Dnia Dziecka

W czasie obchodów dnia dziecka rodzicom i bliskim zależy aby zająć się pociechami i pokazać, że są ważne. Wspólne spędzenie czasu ma największą jakość kiedy jesteśmy obecni i uważni. Bardzo dużo mówi się o postawie życiowej mindfullness, bycia uważnym na dany moment i przeżywanie, celebrowanie go w pełni, będąc tu i teraz. Czasami największym prezentem jest właśnie ta uważność. Dla tych, którzy chcieliby spędzić w tym dniu czas na wysokiej jakości zabawie polecamy kilka zabawek, które zachwycą i spełnią wszystkie wymagane kryteria. Zaczynając od najmłodszych pociech, które również zasługują na to aby celebrować ten dzień. Kiedy maluszki są jeszcze zbyt małe aby korzystać z zabawek dla starszaków na pewno docenią piękno i miękkość dodatkowych akcesoriów do zabawy jak piękna mata edukacyjna w kształcie lekkiej chmurki.


Kreatywne pomysły na Dzień Dziecka

Dla dzieci , które mają już większą sprawność ruchową największym hitem okazuje się być Suchy basen z kolorowymi kuleczkami. O zaletach takiego prezentu maluszek będzie długo opowiadał i demonstrował coraz ciekawsze pomysły na wspólną zabawę. Jest to bardzo uniwersalny prezent, który będzie cieszył dłużej niż jeden dzień. Tutaj dodatkowo warto zwrócić uwagę na jakość wykonania i wszelkie wymagane certyfikaty, aby zabawa była wspaniała ale też bezpieczna.


Jaki prezent z okazji Dnia Dziecka

Kolejnym bestsellerem na naszej liście jest Balance Board, czyli deska balansująca, na której maluszek może trenować umiejętności ruchowe w zakresie motoryki dużej. Zabawka ta jest stworzona zgodnie z założeniami metody Montessori i swoim minimalistycznym designem zachęca dziecko do poszukiwania twórczych rozwiązań na zastosowanie jej w zabawie. Zabawka wykonana jest z bardzo wytrzymałej sklejki drewnianej i dostępna w ciekawych unikalnych kolorach.


Co na prezent dla dziecka z okazji Dnia Dziecka

Idąc dalej tropem zabawek, które są zarówno rozwojowe jak i zachęcają do kreatywnej zabawy będzie również drewniana drabinka dla dziecka. Rodzice czasami nie doceniają zalet niektórych zabawek. Drabinka będzie wspaniałym połączeniem nauki i zabawy. Dziecko uczy się koordynacji wzrokowo ruchowej podczas ćwiczeń na drabince, a w wolnych chwilach drabinka zamienia się w domek, most, górę, ściankę wspinaczkową dla pluszaków i jest źródłem radości dla dziecka. Drewniane zabawki to jedna z lepszych inwestycji.


Prezent na Dzień Dziecka który się przyda

Innym dobrym prezentem na dzień dziecka będzie zestaw piankowych modułów, które także doczekają się ciekawego zastosowania podczas zabawy, ale również podczas odpoczynku uzupełniając domowy zestaw. Będą to oryginalne prezenty dla dzieci. Jeśli rodzice poszukują kreatywnego prezentu na dzień dziecka, wybór spośród naszych podpowiedzi ułatwi zadanie.


Uniwersalny prezent z okazji Dnia Dziecka

Poszukując wspólnego prezentu dla rodzeństwa lub zabawki, która znajdzie się we wspólnym pokoju i będzie zarówno dobrym prezentem dla dziewczynki jak i chłopca koncentrujemy się na jego uniwersalności i możliwości wspólnej zabawy. Suchy basen z kolorowymi piłeczkami jest zabawką, dzięki której maluszki mogą wspólnie doskonalić swoje umiejętności w komunikacji i relacjach.

Sposobów na zastosowanie piłeczek w zabawie jest mnóstwo, a basenik wystarczająco duży dla więcej niż jednego maluszka. Dodatkowo możemy swobodnie dopasować kształt i wielkość basenu do potrzeb. Skomponować idealny, unikalny zestaw kolorystyczny pokrowca i kuleczek tak aby ucieszył wszystkie dzieci. Pamiętajmy, że nie wszystkie dziewczynki lubią kolor różowy, tak jak nie każdy chłopiec lubi niebieski. Sprawdźmy wcześniej jakie kolory należą do tych najbardziej ulubionych lub można wybrać zestaw w neutralnych barwach.


Dzień Dziecka - podsumowanie

Wyjątkowy prezent na Dzień Dziecka to nie tylko zabawki. Największą radość sprawia przecież wspólna zabawa i wspólnie spędzony czas. Dobrze jest zadbać o to aby tego dnia było go jak najwięcej dla wszystkich maluszków. Można skorzystać tego dnia z bardzo wielu atrakcji organizowanych między innymi w centrach kultury i wybrać się na interesujący spektakl teatralny czy koncert. Bardzo wiele wydarzeń i imprez jest organizowanych tego dnia z myślą o dzieciach i ich święcie.

Często kiedy pociecha jest już starsza zabawki i inne upominki na dzień dziecka, są istotnym tematem rozmów z rówieśnikami. Im ciekawszy zorganizujemy dzień dla dziecka tym więcej będzie też wspomnień, do których będzie wracało pamięcią. Formy spędzania czasu w tym szczególnym dla dzieci dniu są bardzo oryginalne w zależności od umiejscowienia na mapie świata, można się zainspirować wartościami jakie leżą u podstawy powstania dnia dziecka i stworzyć ciekawe nowe tradycje inspirując się kulturą innych krajów.


Zaplanuje idealny Dzień Dziecka
Region dostawy
Select Region

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Przesyłka kurierska) już od 300,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium