Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Blog wpisy
Znaczenie zwierząt domowych w rozwoju dziecka

U większości dzieci chęć posiadania własnego zwierzaka w domu pojawia się już na samym początku dzieciństwa. Początkowo taką potrzebę mogą zaspokoić maskotki w postaci czworonożnych przyjaciół ale z czasem prawdopodobnie i tak pojawią się prośby o żywego przyjaciela.
Nawet bajki zachęcają dzieci do poznawania świata zwierząt. Mamy wiele bajek gdzie głównymi bohaterami są przede wszystkim koty czy psy. Zatem chęć posiadania nowego członka rodziny może narastać, również dzięki temu.

 

Basen z kulkami - idealna zabawka dla dziecka

Wybierasz się na urodziny, chrzciny lub święta i poszukujesz prezentu dla dziecka? Przychodzimy z pomocą! Poszerzyliśmy asortyment naszego sklepu o nowe artykuły, tak by każdy mógł znaleźć coś interesującego. Jeżeli nie masz pomysłu na prezent dla najmłodszych, o nic się nie martw! My zajmiemy się tym, aby obdarowane dziecko było najszczęśliwsze i zadowolone z otrzymanego podarku. Potwierdzeniem tego są tysiące usatysfakcjonowanych dzieci z całego świata, więc i Ty możesz nam zaufać. 

 

Basen z piłeczkami- gotowy zestaw Glamour

Miękki i bezpieczny basen wypełniony kolorowymi kulkami to modny dodatek do każdego pokoju dziecięcego. Tego typu zabawki pokochały nie tylko dzieci, ale także rodzice. Szeroka gama kolorów, w których występują baseny i kulki sprawiają, że można je dopasować do każdego wnętrza, niezależnie od panującego w nim stylu. Basenik z piłeczkami to nie tylko następna zabawka dostarczająca dziecku rozrywki, ale także narzędzie, pełniące nieocenioną rolę w integracji sensorycznej. Oznacza to, że dziecko podczas zabawy wykorzystuje wszystkie zmysły, uczy się reagować na bodźce z zewnątrz, dzięki czemu szybciej się rozwija.

 

 

Blog chmura tagów
Dlaczego warto się przytulać? - Korzyści przytulania
Dlaczego warto się przytulać? - Korzyści przytulania

Dlaczego warto się przytulać? - Korzyści przytulania


Piękno tkwi w prostocie. Jednym gestem przytulenia przywracamy równowagę w otaczającym nas świecie? Dowiedz się jak to jest możliwe

Terapeutyczna moc przytulania


Korzyści z przytulania

Instynktownie wiemy, że w przytulaniu jest moc! Jest to forma porozumiewania się z naszymi maluszkami już od pierwszych wspólnych chwil. Bez słów możemy dawać naszym pociechom w ten sposób poczucie bezpieczeństwa, wsparcie, pokazać, że jesteśmy. Przytulanie odgrywa istotną rolę w naszym życiu jako kluczowy element procesu nawiązywania więzi, empatii i zaufania. Kiedy się przytulamy lub okazujemy przez dotyk troskę, nasz mózg wytwarza oksytocynę, zwaną też hormonem miłości. Hormon ten wpływa na budowanie relacji międzyludzkich, szczególnie rodzic-dziecko. Oksytocyna bowiem wytwarzana jest już w czasie porodu oraz później podczas karmienia piersią. Sprawia, że między mamą a dzieckiem tworzy się nierozerwalna więź.

Dlaczego warto się przytulać?

Dotyk jest też jednym z pierwszych bodźców jakie poznajemy jeszcze przed urodzeniem. Jest to pierwszy język, jaki opanowujemy, pierwszy sposób kontaktu ze światem zewnętrznym. Wykształca się około ósmego tygodnia życia płodu. Jest najistotniejszym narzędziem poznawania świata przez noworodki. Na pewno zaobserwowaliście jak maluszki poznają otoczenie, chwytając wszystko co znajduje się w ich zasięgu. Noworodki, które są często przytulane i głaskane, szybciej się rozwijają. Przytulenie przypomina nam o bliskości rodziców i tworzy poczucie akceptacji. Przytulając mamy korzystny wpływ na rozwój emocjonalny i społeczny dziecka, wpływ na prawidłowy rozwój i funkcjonowanie całego jego organizmu!Przytulanie i jego wpływ na nasz organizm

Jak przytulanie wpływa na zdrowie i samopoczucie?


Tak jak badania nad szczęściem, istnieją również badania i eksperymenty dotyczące przytulania. Wszystkie są zgodne, co do wielowymiarowego pozytywnego wpływu na nas i naszych najbliższych. Virginia Satir, to amerykańska terapeutka dziecięca zajmująca się kwestiami dotyczącymi komunikacji międzyludzkiej i poczucia własnej wartości. Twierdziła ona: „By przeżyć, potrzeba nam czterech uścisków dziennie. By zachować zdrowie - ośmiu. By się rozwijać, potrzebujemy dwunastu uścisków każdego dnia.”Jakie są więc korzyści zdrowotne przytulania?


Benefity przytulania.

Kiedy jesteśmy przytulani, skóra wysyła sygnały do mózgu. Tak wyzwalana jest między innymi oksytocyna, czyli hormon powodujący poczucie bezpieczeństwa i szczęścia. Ma on również pozytywny wpływ na spowolnienie tętna, wynikiem czego jest zmniejszenie poziomu stresu i lęku. W naszym organizmie zapisane są reakcje wynikające z pierwotnego instynktu przetrwania. W momencie kiedy doświadczamy lęku, złości, czy stresu nasze emocje wywołują nieprzyjemne odczucia w ciele. Takie jest działanie współczulnego układu nerwowego mobilizującego nasz organizm i przygotowującego nas do walki bądź ucieczki.


Korzyści zdrowotne przytulania

Bez względu na to czy sygnał o zagrożeniu jest rzeczywisty czy wyimaginowany, krew w naszym organizmie zaczyna krążyć szybciej, serce przyspiesza, podnosi się nam ciśnienie krwi, a mięśnie napinają się w celu wytworzenia bariery ochronnej przed potencjalnym ciosem. Całe ciało zostaje zmobilizowane celem przetrwania. Gdy niebezpieczeństwo mija, po odebraniu sygnału mówiącego o zapewnionym bezpieczeństwie, uruchamia się układ przywspółczulny, a nasz organizm stopniowo powraca do stanu równowagi.


Regularne przytulanie czy warto?

Z naukowego punktu widzenia oksytocyna zmniejsza ilość produkowanego w organizmie kortyzolu, zwanego hormonem stresu. Negatywne emocje, takie jak stres osłabiają nasz system odpornościowy oraz obniżają naszą zdolność do zwalczania infekcji. Regularne przytulanie ma antystresowe, relaksujące działanie. Rozluźnia mięśnie, łagodzi bóle, dodaje energii i reguluje oddech. Co oznacza, że przytulanie może nam pomóc w walce z infekcjami, wpływając korzystnie na odpowiedź immunologiczną organizmu. W istotny sposób wpływa na zdrowie i dobre samopoczucie. Sprawdzaliście kiedyś, czy przytulanie może uchronić nas przed przeziębieniem?WAŻNE: Podczas przytulania w naszym organizmie zwiększa się poziom oksytocyny (hormonu szczęścia), a zmniejsza poziom kortyzolu (hormonu stresu). Serce bije nieco wolniej, obniża się ciśnienie krwi, a nasz organizm zalewa fala błogości i relaksu.Regularne przytulanie

Zdrowe nawyki - Czy przytulanie pozytywnie wpływa na organizm?


Pozytywny wpływ przytulania na nasze życie.

Gest przytulenia to nic innego jak gest opieki i akceptacji. Pomagamy w ten sposób naszym pociechom radzić sobie z lękiem. Dlaczego gest przytulenia odbieramy jako satysfakcjonujący i przyjemny? Przytulanie uwalnia endorfiny! :) Dzięki nim czujemy się pogodni, pozytywnie nastawieni do życia i przyszłości. Przytulenie jest również gestem miłości, która ma największy uzdrawiający potencjał! Pomyśl w jakich sytuacjach przytulasz swojego maluszka. Zaobserwuj jakie wspaniałe działanie ma ten gest. Dziecko, czując, że jest bezpieczne z chęcią, radością i odwagą uczy się, poznaje swoje otoczenie i wchodzi w nowe interakcje społeczne. Dotyk drugiej osoby przynosi ulgę, łagodzi napięcie w ciele, a nawet przyspiesza gojenie się ran. Dotykowi zawdzięczamy lepsze samopoczucie! Przytulając się do bliskiej osoby stajemy się bardziej obecni.Mindfulness a przytulanie


Świadome przytulanie

Największym darem, jaki możesz podarować jest dar uważności czyli mindfulness. W jaki sposób możesz trenować wyciszenie, relaksację? Jaką technikę zastosować? Sprawdź jakie pozytywne efekty możesz osiągnąć dzięki praktykowaniu codziennych uścisków. Przytulanie pomaga zwalczyć nieprzyjemne emocje, przemęczenie, pomaga się wyciszyć i przywraca równowagę. Ułatwia zasypianie i zapewnia zdrowy sen. Nasz organizm najlepiej funkcjonuje kiedy jest zregenerowany :) Zadbaj o równowagę ciała i ducha, tak aby było sporo czasu i energii do zabawy. W ten sposób też przytulanie łączy ludzi i sprzyja dobrym relacjom.


Przytulanie jako regularny nawyk

Jeśli chcesz wprowadzić do swojego życia nowe dobre nawyki i poprawić jakość życia swojej rodziny, zaproponuj proste ćwiczenia, zabawy i zadania dla swoich ukochanych, których zakończeniem działań będzie właśnie przytulenie! Efektem będzie spokojna, ciepła domowa atmosfera a twoje pociechy i najbliżsi nauczą się sztuki panowania nad myślami i emocjami oraz bycia „tu i teraz”.Wspieranie uważności u dziecka - na co wpływa Mindfulness?


 • na umiejętność koncentracji uwagi,
 • na zdolność radzenia sobie z negatywnymi emocjami, napięciem, frustracją,
 • na organizm działając kojąco, odprężająco, uspokajająco, antystresowo,
 • na wzrost poziomu energii i odczuwania radości,
 • na polepszenie jakości nawiązywanych relacji.


Co wspólnego z przytulaniem ma Meowbaby?


Jak ważne jest przytulanie

O tym jak ważne jest dla nas przytulanie mówi już nasze logo - dwa serca przytulające się do siebie. Nawiązuje do niego również nasze motto: „Z Miłości do Twojej Miłości”. Ważne jest dla nas pielęgnowanie więzi rodzinnych i przyjaźni. Wszystkie nasze projekty powstają z miłością i dbałością o komfort użytkowania i mają sprawiać radość twoim najbliższym. Wszystkie komponenty w Meowbaby są produkowane w Polsce, a produkty szyte ręcznie z uwagą na każdy detal.


Przytulanie wspomaga rozwój dzieci.

Koncentrujemy się na tym aby oferować bezpieczne, certyfikowane, łatwe w utrzymaniu czystości, wspierające rozwój maluszków produkty. Przytulanie jest miłe i przyjemne ale przede wszystkim zdrowe! Tak właśnie przesyłamy pozytywne, pełne miłości uściski, a wiemy już jak bardzo przytulanie jest ważne dla dobrego życia. Świadczy o tym bardzo wiele badań naukowych. Potrzebujesz chwili błogości i relaksu? Polecamy gorąco sprawdzić jak to działa w praktyce.12 powodów dla których przytulanie powinno stać się Twoim codziennym nawykiem.


  • Przytulanie wzmacnia relacje. Dzięki niemu w naszym organizmie wytwarza się oksytocyna, tzw. hormon miłości, który buduje silne przywiązanie. Relacje, w których pod dostatkiem jest przytulania są silniejsze i trwalsze.

  • Przytulanie wspiera system odpornościowy. Nasz organizm sprawniej zwalcza infekcje.

  • Przytulanie buduje poczucie bezpieczeństwa. Przytulanie daje poczucie ciepła oraz bliskości i przegania lęk przez samotnością. Stan kiedy mamy zapewnione poczucie bezpieczeństwa pomaga nam też reagować pozytywniej w trudnych sytuacjach. Jest to doskonałe emocjonalne wsparcie. przytulanie ulubionego pluszaka pozwala im się uspokoić i poczuć się znacznie bezpieczniej, niż gdyby były całkiem same.

  • Przytulanie zmniejsza stres i lęk. Obniżone ciśnienie krwi i napięcie mięśniowe, sprawia, że czujemy się bardziej zrelaksowani i rozluźnieni. Częste przytulanie w dzieciństwie redukuje odczuwanie napięć w dorosłym życiu.

  • Przytulanie zwiększa poczucie własnej wartości. Redukuje poczucie wewnętrznego niepokoju, wrażliwość na opinię innych. Sprawia, że jesteśmy bardziej otwarci i daje poczucie bycia kochanym i wyjątkowym. Jeśli dodać do tego wzrost poziomu serotoniny, podczas przytulania jesteśmy szczęśliwsi i czujemy się lepiej we własnej skórze.

  • Przytulanie sprawia, że wzrasta poziom naszego szczęścia. W momencie przytulania się wzrasta poziom serotoniny, nazywanej hormonem szczęścia, dzięki temu mamy pozytywne samopoczucie! Wytwarzana jest również oksytocyna - hormon miłości. A także endorfiny, które z kolei są substancją odpowiedzialną za dobry nastrój.

  • Przytulanie ułatwia zasypianie, pomaga na bezsenność. Pomaga uspokoić natłok myśli, wyciszyć się. Serotonina, która wytwarza się dzięki przytulaniu w nocy przekształca się w melatoninę - hormon snu.

  • Przytulanie działa niczym śmiech lub medytacja. Sprawia, że koncentrujemy się na danym momencie. Przytulając wprowadzamy organizm w stan relaksu, zwalniamy, stajemy się spokojni, uważni i skoncentrowani. Przytulanie uczy jak być w pełni obecnym Tu i Teraz.

  • Przytulanie pomaga wyrazić emocje. Poprzez dotyk w łatwy i precyzyjny sposób komunikujemy swoje emocje.

  • Przytulanie przywraca równowagę w organizmie. Przytulanie obniża poziom napięcia w naszym ciele i rozluźnia mięśnie. Serdeczne przytulanie, trzymanie za ręce, głaskanie oraz masaż pomagają uspokoić nas w chwili stresu. Przytulanie równoważy układ nerwowy Prawdziwy głęboki uścisk, gdzie dwa serca są blisko siebie, daje wiele korzyści dla obu stron.

  • Przytulanie działa przeciwbólowo. Ten prosty akt będący najlepszym dowodem miłości jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów łagodzenia bólu fizycznego i psychicznego. Przytulanie pozwala zwiększyć poziom oksytocyny skłania go do skupienia się na chwili obecnej, oddalając myśli o bólu. Dotykanie czy masaż jest metodą terapii stosowaną w takich schorzeniach jak migreny. Ten lek stosujemy odruchowo: np. gdy dręczy nas ból głowy, przyciskamy ręce do czoła.

 • Przytulanie chroni przed atakami serca. Przytulanie zwiększa poziom tlenu we krwi, pozwalając Twojemu sercu funkcjonować prawidłowo. Kontakt z drugą osobą podczas jej obejmowania lub przytulania pozwala obniżyć ciśnienie krwi.


Dlaczego warto się przytulać

Codzienna praktyka - Przytulanie zamiast diety?


Szczęscie dzięki przytulaniu

Serotonina wytwarzana dzięki przytulaniu, pomaga również utrzymać wagę i wydłuża życie. Zamiast słodkiej przekąski proponujemy dzisiaj słodkie emocjonalne składniki umacniające nasze relacje:) Zatroszczmy się o relacje drobnym, pełnym ciepła gestem pochodzącym z naszego wnętrza. Co myślisz o wprowadzeniu do swojego kalendarza codziennej praktyki przytulania? Pamiętaj o tym aby przytulić swoją pociechę, ale też przede wszystkim o przytuleniu samego siebie! Pamiętajmy o tym, że gest ten nie pozostaje też bez wpływu na samopoczucie dorosłych, rośnijmy razem!


Co ciekawe, podobne efekty zdrowotne, co przytulanie się nawzajem, ma również kontakt z naszymi ukochanymi czworonogami. Podobnie jak to się dzieje w kontakcie z naszym ukochanym bliskim, przytulanie bliskiego naszemu sercu psa lub kota (któremu ten kontakt też musi sprawić przyjemność!) powoduje, że w mózgu wyzwala się oksytocyna, wspomniany wcześniej hormon szczęścia. Co ciekawe, proces ten zachodzi zarówno w mózgu człowiek, jak i zwierzaka. I u obojga ma znaczący, zdrowotny wpływ na cały organizm.

Region dostawy
Select Region

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Przesyłka kurierska) już od 300,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium